tematická mapa - interaktívna mapa - mapy pre web
mapa Liptovský Ján

Tematická (interaktívna) mapa Liptovský Ján  je určená pre podporu turistického ruchu v obci Liptovský Ján a jeho okolí. Užívatelia ju nájdu na oficiálnej www stránke obce. Obsahuje prehľad ubytovacích a stravovacích zariadení v okolí. Zaujímavá je hlavne sekcia „zaujímavosti v obci a okolí“, táto obsahuje miesta, na ktoré chceme zamerať pozornosť užívateľov tejto mapy. 

mapa Liptovský JánTematická mapa (interaktívna mapa) – „Liptovský Ján“ vo verzii 1.0 obsahuje 8 samostatných tém. V nich sa  nachádza spolu 7 hotelov, 14 penziónov a 16 zaujímavostí. Výberom ľubovoľnej položky v legende alebo kliknutím na ľubovoľnú ikonu v mape sa otvára informačné okno, ktoré poskytuje stručnú informácie o objekte. Súčasne ponúka prostredníctvom ikon (v spodnej časti informačného okna) odkazy na ďalšie zdroje, alebo volá užitočné služby (www stránku, vyhľadanie trasy,  virtuálnu prehliadku).

Ďalšie rozširovanie obsahu mapy môže byť zacielené na témy „značkované turistické chodníky“, „obľúbené alebo odporúčané turistické trasy“, „cyklistické trasy“, „lyžiarske vleky“ ap. 

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „Liptovský Ján“ vo verzii 2.0 bola rozšírená o tému „značkované turistické chodníky“ v okolí Liptovského Jána. Značkované turistické chodníky sú farebne odlíšené;  ich farba korešponduje s farebným značením v teréne a v turistických mapách. 

Ďalšie rozširovanie obsahu mapy môže byť zacielené na  „obľúbené alebo odporúčané turistické trasy“, ktoré vedú po značkovaných trasách, „cyklistické trasy“, „lyžiarske vleky“ ap. 

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „Liptovský Ján“ vo verzii 2.1 má upravenú sekciu „TRASY A CHODNÍKY“. V sekcii sa nachádzajú 4 samostatné témy „turistické trasy“, „cyklistické trasy“, „bezbariérové trasy“ a „náučné chodníky“ v okolí Liptovského Jána. Výberom trasy z legendy sa mapa zacieli na zvolená trasu, ktorá sa súčasne zvýrazní. Kliknutím na zvýraznenú trasu v mape sa otvára okno so stručnou informáciou o trase. V spodnej časti informačného okna sú dve ikony. Jedna otvára interaktívny profil trasy s animovaným symbolom, ktorý sa pohybuje po trase v závislosti na pohybe myši v grafe. Druhá ikona otvára detailný popis trasy. (obsah informačných okien je v štádiu spracovania).

Do sekcie „mapová kompozícia“ bol vložený odkaz na YouTube, ktorý obsahuje krátke inštruktážne video

V pravom hornom rohu (nad legendou) pribudlo tlačítko, ktoré umožňuje skryť a znova ukázať legendu. Túto úpravu ocenia užívatelia mobilných telefónov.  

Tento produkt sa nachádza na oficiálnej www stránke obce a dostupná je zo sekcie „Informačné centrum.

Ako sa Vám páči táto stránka ?

Ohodnotiť ju môžete výberom hviezdičiek !

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení : 1

Hodnotiť môžete len raz !

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial