tematická mapa - interaktívna mapa - mapy pre web

mapa Orava

Tematická mapa (interaktívna mapa) – “mapa Orava” patrí do kategórie “mapy pre web” a je  určená je pre podporu turistického ruchu na Orave a jej obsah vychádza z požiadaviek OOCR “Klaster Orava”. Štruktúra legendy je navrhnutá tak, aby prehľadne – v logických skupinách – zhromažďovala zaujímavosti nachádzajúce sa v regióne “Orava”. 

Tematická mapa (interaktívna mapa) – “Orava” bola v základnej verzii (ver. 1.0.) uvedená do používania v auguste 2018. Mapa obsahovala 7 tematických sekcií, do ktorých boli zakomponované najvýznamnejšie miesta na Orave. Informačné okná všetkých prvkov obsahovali stručnú informáciu o objekte. V spodnej časti každého informačného okna sa nachádzalo niekoľko ikon, ktoré užívateľom ponúkali ďalšie informačné zdroje alebo umožňovali volať niektoré zaujímavé služby. text 
Tematická mapa (interaktívna mapa) – “Orava” bola v závere roka 2018 rozšírená na verziu 2.0. Pribudla nová téma “Trasy a chodníky” a do sekcie “Zaujímavosti a aktivity” bola doplnená téma “Rozhľadne“. Podkladom pre tému “trasy a chodníky” sú značkované turistické chodníky, ktoré sa stretávajú v uzloch. Uzly sú vždy popísané a spolu s popisom sa v mape objavujú pri dostatočnom priblížení. Na pozadí tohto podkladu sú zakreslené obľúbené najznámejšie turistické, cyklistické trasy a bezbariérové trasy. Výberom trasy z legendy (turistickej, cyklistickej, bezbariérovej)  sa zvýrazní zvolená trasa, kde môžeme vidieť po ktorých značkovaných chodníkoch vedie. Kliknutím na vyznačenú trasu v mape sa otvára informačné okno s informáciami o trase. Informácie o trasách obsahujú podrobný popis príslušnej trasy a jej výškový profil. Značkované turistické trasy vyznačené farbami, ktoré zodpovedajú značeniu v teréne sa stretávajú v uzloch, ktoré majú svoj názov. Tieto uzly (spolu s názvami vrchov) sa zobrazia pri vhodnom priblížení .

mapa Orava, mapy pre webTematická mapa (interaktívna mapa) vytvorená pre www stránku organizácie “Klaster Orava” zakomponovaná na na oficiálnej stránke https://www.visitorava.sk/, hneď na úvodnej stránke.  Samozrejme, vložená môže byť aj na iné weby.

 

Ako sa Vám páči táto stránka ?

Ohodnotiť ju môžete výberom hviezdičiek !

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hodnotení :

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial