tematická mapa - interaktívna mapa - mapy pre web

mapa Orava

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „mapa Orava“ patrí do kategórie „mapy pre web“ a je  určená je pre podporu turistického ruchu na Orave a jej obsah vychádza z požiadaviek OOCR „Klaster Orava“. Štruktúra legendy je navrhnutá tak, aby prehľadne – v logických skupinách – zhromažďovala zaujímavosti nachádzajúce sa v regióne „Orava“. 

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „Orava“ bola v základnej verzii (ver. 1.0.) uvedená do používania v auguste 2018. Mapa obsahovala 7 tematických sekcií, do ktorých boli zakomponované najvýznamnejšie miesta na Orave. Informačné okná všetkých prvkov obsahovali stručnú informáciu o objekte. V spodnej časti každého informačného okna sa nachádzalo niekoľko ikon, ktoré užívateľom ponúkali ďalšie informačné zdroje alebo umožňovali volať niektoré zaujímavé služby.

text 

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „Orava“ bola v závere roka 2018 rozšírená na verziu 2.0. Pribudla nová téma „Trasy a chodníky“ a do sekcie „Zaujímavosti a aktivity“ bola doplnená téma „Rozhľadne„. Podkladom pre tému „trasy a chodníky“ sú značkované turistické chodníky, ktoré sa stretávajú v uzloch. Uzly sú vždy popísané a spolu s popisom sa v mape objavujú pri dostatočnom priblížení. Na pozadí tohto podkladu sú zakreslené obľúbené najznámejšie turistické, cyklistické trasy a bezbariérové trasy. Výberom trasy z legendy (turistickej, cyklistickej, bezbariérovej)  sa zvýrazní zvolená trasa, kde môžeme vidieť po ktorých značkovaných chodníkoch vedie. Kliknutím na vyznačenú trasu v mape sa otvára informačné okno s informáciami o trase. Informácie o trasách obsahujú podrobný popis príslušnej trasy a jej výškový profil.

Značkované turistické trasy vyznačené farbami, ktoré zodpovedajú značeniu v teréne sa stretávajú v uzloch, ktoré majú svoj názov. Tieto uzly (spolu s názvami vrchov) sa zobrazia pri vhodnom priblížení .

Tematická mapa (interaktívna mapa) – „Orava“ je v závere roka 2019 rozšírená na na verziu 3.0. Obsah a funkčnosť mapy sa vo verzii 3.0 rozširuje takto :

  • do témy „Hotely, penzióny a kempy“ boli doplnené dva objekty – „Hotel Kristína“ a „Koliba u Kuba“
  • doplnená téma  „Lyžiarske bežecké trasy“, ktorá sa nachádza v sekcii „Lyžovanie
  • rozšírená téma   „Lyžiarske strediská“ –  tiež v sekcii „Lyžovanie“. Tu sú doplnené lyžiarske vleky a turistická vybavenosti (zatiaľ len lyžiarskom stredisku „Kubínska Hoľa)
  • interaktívne prepojenie výškového profilu lyžiarskych bežeckých tratí s mapou, takže užívateľ môže pohybom myšky v grafe profilu sledovať pohyb „bežca“ po trase v mape
  • do sekcie „Nastavenie mapa a pomôcky“ bolo doplnené tlačítko „pomôcka“, ktoré spúšťa inštruktážne video „ako mapa pracuje“ .

 

mapa Orava, mapy pre webTematická mapa (interaktívna mapa) vytvorená pre www stránku organizácie „Klaster Orava“ zakomponovaná na na oficiálnej stránke https://www.visitorava.sk/, hneď na úvodnej stránke.  Samozrejme, vložená môže byť aj na iné weby.

 

Ako sa Vám páči táto stránka ?

Ohodnotiť ju môžete výberom hviezdičiek !

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení : 1

Hodnotiť môžete len raz !

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial